K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Omlouváme se, ale vzhledem k současné situaci nejsme schopni z kapacitních důvodů přijímat objednávky od nových zákazníků.
Děkujeme za pochopení.

Lesní borůvky mražené 2,5 kg

Borůvky lesní mražené bal.2,5kg.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
449 Kč 390,45 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Hodnocení:
(52%)
Celkem hlasů: 191

Lesní borůvky mražené 2,5 kg - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Borůvky, botanicky nazývané brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus) se stávají stále dražším a vzácnějším ovocem. Rostou v řídkých jehličnatých lesech a říká se jim také černé jahody. Plody dozrávají o letních prázdninách začátkem měsíce července. Při vhodných klimatických podmínkách si můžeme borůvky nasbírat i v září. Obsahují 14% cukrů, třísloviny, ovocné kyseliny, pektiny, cenná rostlinná barviva, karoten, vitamíny skupiny B a C skoro jako polovina citrónu.Dále mají mnoho minerálních látek - draslík, hořčík, fosfor, síru, železo, zinek aj. Borůvka je také léčivá, plody působí proti infekcím, zánětům hrtanu, zánětům ústní dutiny a proti průjmům. Jejich barvivo regeneruje oční purpur. Listy obsahují látky snižující hladinu cukru v krvi. Borůvky samozřejmě patří na koláče, lívance, do jogurtů, na kompoty, dobře se mrazí a čerstvé jsou skvělé v ovocných pohárech.

Vlastnosti a další informace
Cena za: 2,5 kg
Země původu: EU + Bělorusko
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy