K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Citróny 1 kg

Citróny dostupný zdroj vitamínů.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
55 Kč 49,11 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem

Citróny 1 kg - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Kolébka citrónovníků, menších stálezelených stromů je pravděpodobně v jihovýchodní Indii, odkud se jejich pěstování rozšiřovalo postupně do všech vhodných oblastí.

Citrónovníků je mnoho druhů, pro nás je nejdůležitější citroník limonový (Citrus limon) a limeta (Citrus limetka). Citróník limonový, náš na trhu nejběžnější citrón se nejvíc pěstuje v Itálii (80% světové produkce), Španělku, Řecku a Turecku.

Podle tloušťky kůry se dá lehce odhadnout z jaké krajiny citrón pochází. Je známo, že citróny, které mají tenkou kůru pochází ze Španělka a z oblasti kolem Středozemního moře. Ty s kůrou silnější pocházejí z Turecka nebo z Řecka.

Citróny obsahují mimořádně mnoho vápníku, dále draslík, fosfor, hořčík, železo, zinek aj. Důležitý je obsah kyseliny citrónové (až 8%).

Citróny jsou pravidelnou součástí naší kuchyně - saláty, omáčky, luštěninová jídla, kůra do moučníků, vánoční pečivo a zmrzliny.

Je velice vhodné v dnešní stresující době ráno na lačno vypít alespoň 1/2 hodiny před jídlem skleničku teplé vody (teplota těla) s vymačkaným celým malým citrónem (nebo polovinou) a lžičkou medu nebo bez něj. Celý den se budete cítit nádherně.

Vlastnosti a další informace
Cena za: 1 kg
Země původu: J.A.R.
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy