K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Pomeranče na fresh 1 kg

Čerstvá pomerančová šťáva je lahodným tekutým pokladem.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
39 Kč 34,82 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem

Pomeranče na fresh 1 kg - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Pomeranče se objevily v Evropě v 15.století, když je dovezli portugalští objevitelé ze svých zámořských cest do Ameriky a do daleké Číny a Vietnamu. Pomeranče se velmi rychle rozšířily a získaly na oblibě pro svojí specifickou chuť u širokých vrstev obyvatelstva všech kontinentů.
Pomeranče jsou bohaté na vitamím C a vlákninu. Dále obsahuje kolagen který blahodárně prospívá kůži. Z poslední studie amerických vědců podávaní pomerančů lidem od dětství snižuje riziko onkologickým onemocněním.
V současné době se pěstuje mnoho druhů pomerančů, každý s jinou dobou zrání, díky tomu jsou pomeranče na trhu téměř po celý rok. Vrchol pomerančové sezóny je od podzimu do jarních měsíců.

Fresh“ je ideální připravovat z oloupaného pomeranče, na němž se díky okrájení nožem, zachová alespoň část bílé slupky (mezokarpu). I ta totiž obsahuje některé zdraví prospěšné látky (např. vitamin P a pektin).

Šťávu je vhodné vypít do 15 minut po vylisování, neboť rychle oxiduje a ztrácí mnohé cenné látky

 

Vlastnosti a další informace
Cena za: 1 kg
Země původu: Řecko
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy