K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Mineola 1 kg

 Mineola je křížencem mandarinky s pomelem nebo grapefruitem.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
39 Kč 34,82 Kč bez DPH
Dostupnost: Nedostupné

Mineola 1 kg - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Mineola je ve skutečnosti odrůdou ovoce známého jako Tangelo, které se objevilo již před 3 500 lety v jihovýchodní Asii. Tento citrus je křížencem mandarinky s pomelem nebo grapefruitem. Spojením jejich anglických názvů vzniklo právě označení tangelo. Po mandarince tangelo zdědilo slakou chuť a pomelo  nebo grapefruit dodávají ovoci jeho pověstnou šťavnatost.
Mineola je od ostatních citrusů velice dobře rozpoznatelná. Její plody mají na rozdíl od ostatních vejčitý zploštělý tvar. Pro mineolu je však nejcharakterističtější malý krček na konci plodu. Tento protáhlý konec vytváří dojem malého zvonku, proto ji pěstitelé rádi nazývají Honeybell (medový zvonek).  Plody jsou poměrně velké, jejich obvod dosahuje až 23 cm. Slupka zralé mineoly má červeno-oranžovou barvu. Jedlá dužina je jemná a velice šťavnatá. Plody by se však neměli sklízet moc brzy, protože tím ztratí svou sladkou chuť.

Nový druh citrusu rychle získal na oblibě především díky lahodné lehce ostré chuti, malému množství semen a příjemnému aroma.  Jednou z jeho hlavních předností je i velice tenká slupka, díky níž se mineola velmi dobře loupe. Díky svému složení jsou mineoly často součástí dietních jídelníčků.  Jedna velká mineola (98g) obsahuje 43 kal a neobsahuje žádný tuk ani cholesterol. Mineola má vysoký obsah vitaminů C (50 %),  A (13 %) a železa (1 %).

Vlastnosti a další informace
Cena za: 1 kg
Země původu: J.A.R.
Kvalita I. jakost