K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Brambory rané 1 kg

Brambory rané.

 

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
28 Kč 25,00 Kč bez DPH
Dostupnost: Nedostupné

Brambory rané 1 kg - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Hlíza oválná barva žlutá.

Brambory patří k jedné z nejdůležitějších a nejpoužívanějších potravin lidstva.

Tvoří základ veškeré naší stravy. Jsou plodinou levnou a přitom její varné vlastnosti nám umožňují vařit ty nejchutnější pokrmy. Je to jedna z nejvšestrannějších a nejoblíbenějších potravin na světě pro svoji dostupnost a mnohočetnost použití.

Brambory obsahují téměř všechny minerály a stopové prvky. Naleznete v nich draslík (odvodňuje tělo při nemocech srdce a ledvin, vyplavuje škodliviny), vápník a fosfor (součást kostní tkáně), zinek (pro tvorbu hormonů), niacin, kyselinu listovou (pro krvetvorbu a nervy), ale tím výčet nekončí. Brambory mají značné množství hořčíku, železa, mědi, kobaltu, fluóru, vitaminů skupiny B, kyselinu pantotenovou, vitamin C.

Při vaření používáme co nejméně vody, aby nedocházelo ke ztrátě vitaminu C a minerálních látek. Důležité látky jsou uloženy těsně pod slupkou, proto brambory při vaření neškrábeme příliš silně.

Brambory rozdělujeme podle varného typu na A,AB ,B, C. Rozdělení je podle moučnatosti brambor.

Varný typ A - jsou výborné přílohové brambory vhodné na saláty. Po uvaření ve slupce mají lojovatou konzistenci a nerozpadají se ani při delším vaření. Nejsou moc vhodné na přípravu bramborové kaše.

Varný typ AB jsou výborné přílohové brambory vhodné jak na přípravu salátu, tak i jako příloha k masům či omáčkám, nebo na přípravu bramborové kaše a smažených hranolek. Lze je delším vařením rozvařit tak, že se rozpadají.

Varný typ C jsou hodně škrobovité, moučné brambory, které jsou vhodné jen na přípravu bramborové kaše, nebo do škrobáren, či lihovarů.

Vlastnosti a další informace
Cena za: 1 kg
Země původu: Česká republika
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy