K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Meloun vodní žlutý 1 kg

Výborný sladký meloun.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
39 Kč 33,91 Kč bez DPH
Dostupnost: Nedostupné

Meloun vodní žlutý 1 kg - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Slovo meloun znamená velké jablko a je označován jako ovoce.

 

Přesto botanicky patří mezi zeleninu. Melouny rozdělujeme mezi dvě hlavní skupiny a to melouny vodní a cukrové melouny.

 

Meloun je složen z povrchové části, která chrání měkkou vodnatou dužninu uvnitř plodu. U vodních melounů je velká část vnitřního tělesa tvořená vodou. Vodní meloun je druh, který je tvořen načervenalou vodnatou dužninou (pokud je meloun zralý) a zelenou kůrkou. Ve vnitřku dužniny se nachází rovnoměrně rozmístěná semena a dužina je červená až rudá. Podle odrůdy je možné zakoupit melouny jak bez jadérek, tak melouny se žlutou dužinou.

Vodní meloun obsahuje v průměru 91% vody.

Melouny obsahují kromě vody též vitamín C a cukr. Melouny jsou silně močopudné, což se využívá při léčení ledvinových potíží, kdy je potřeba časté vylučovaní. Melouny se sklízejí na konci léta v červenci nebo v srpnu. Plod již zralý se pozná podle toho, že stopka u plodu pomalu zasychá a při poklepu prsty zní lehce dutě. Pokud zní silně dutě napovídá to, že meloun je již nejspíše přezrálý. Pokud se zralý meloun stiskne v dlaních, vydává vrzavý zvuk.

Vlastnosti a další informace
Cena za: 1 kg
Země původu: Španělsko
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy