K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

Cibule šalotka banánová 500 g

Cibule šalotka má jemnější příchuť než ostatní cibule a nemá tak intenzivní aroma.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
59 Kč 52,68 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem

Cibule šalotka banánová 500 g - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Její příchuť závisí na klimatu a půdě. Je oblíbená zejména ve francouzské kuchyni. V Čechách se používá za syrova v salátech, v dušených a pečených pokrmech se používá vcelku. Skutečná pochoutka je šalotka pomalu pečená v tuku nebo lehce povařená.

Cibule je nejenom jedna z našich nejznámějších a nejpoužívanějších druhů zeleniny, ale je také známým prostředkem k léčbě mnoha obtíží. Na naše zahrádky se cibule dostala ze západní Asie. Cibule kuchyňská má desítky odrůd od štiplavé chuti až po sladkou, s bělavou, žlutou, hnědou nebo červenou barvou. V orientu patřila odedávna k jednomu z nejstarších přírodní léků.

Má podobné léčivé vlastnosti jako česnek a stejně všestranné použití v kuchyni. Cibule obsahuje sirnaté sloučeniny, které mají silný antibakteriální účinek. Chrání proti infekcím a při krájení se inhalací dezinfikují sliznice v nose, ústech a hltanu. Má protizánětlivé účinky, pomáhá při obtížích ledvin a močového měchýře. Snižuje významně krevní tlak a hladiny tuků a cukrů v krvi. Tato zelenina je bohatá na kyselinu listovou, která má omlazující účinky na růst buněk, vitamin C, který přináší mentální svěžest a posiluje imunitu, dále na železo, což pomáhá při krvetvorbě a nakonec i zinek, který je důležitý pro cévy, mozek a vazivové tkáně.

Vlastnosti a další informace
Cena za: 500 g
Země původu: Francie
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy