K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace

České jahody 500 g

Nejsladší české jahody.

Obrázky produktů mají ilustrativní charakter.
99 Kč 88,40 Kč bez DPH
Dostupnost: Nedostupné

České jahody 500 g - o produktu

Kvalita: 1. jakost

Jahody chutnají snad každému, protože obsahují detoxikační vitaminy jsou vhodným a hlavně nenásilným prostředkem pro očistnou kůru.

Jahodník patří k čeledi růžovitých rostlin. Nejrozšířenější je v severním mírném pásmu, v Evropě, Asii a Americe.

Jahody obsahují přes 80% vody, třísloviny, barviva, organické kyseliny, pektiny, vitamin C a E, vitaminy skupiny B, kyselinu listovou, mangan, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo a zinek. Když jahody dozrávají, vytváří se v nich antokyany, což je červené barvivo bohaté na karoten chránící plody před bakteriemi. Určité třísloviny obsažené v jahodě působí protizánětlivě a antibakteriálně a to jak v jahodě, tak v lidském organismu.

Z tuzemského ovoce jahody obsahují nejvíce manganu, stopového prvku, který při pravidelné konzumaci jahod zvyšuje sexuální touhu. Povzbuzuje hormony štítné žlázy. Třísloviny vážou jedovaté kovy ve střevech a pomáhají při plynatosti a průjmech. Bohatost kyseliny listové zaručuje správnou krvetvorbu a růst buněk a draslík zase odvodňuje a snižuje krevní tlak.

Z jahod se vyrábějí zavařeniny, kompoty, šťávy, zmrzliny, moučníky a poháry. Zralé jahody neskladujeme dlouho. Před uložením do ledničky je přikryjeme fólií, aby nezměkly a neprochladily se.

Vlastnosti a další informace
Cena za: 1 kg
Země původu: Česká republika
Kvalita I. jakost


Související zboží a alternativy